Κύπρος : Α Εθνική

ΚΥΠΡΟΣ : Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ : ΠΛΕΪΟΦ : ΟΜΙΛΟΣ ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΥ : Συνολικά
#ΟμάδαΒΑΓΝΙΗΓΥ-ΓΚ
1 ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ48361461651 - 61
2 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ45361291533 - 44
3 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ433611101557 - 66
4 ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ41361181747 - 65
5 ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ37361071940 - 52
6 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ37361071947 - 71
Υποβιβασμός
Πρόγραμμα αγώνων
Ημερ.ΓηπεδούχοςΣκορΦιλοξενούμενη 
11/03ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ0-3ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
12/03ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠ2-1ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠ
12/03ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 5-3ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑ
19/03ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠ3-1ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ
19/03ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ4-1ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠ
19/03ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑ0-2ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
01/04ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ0-1ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑ
01/04ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠ3-0ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ
03/04ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ4-1ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠ
08/04ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 2-0ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
08/04ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠ3-3ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑ
09/04ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠ2-1ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
12/04ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ3-2ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ
12/04ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑ1-1ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠ
13/04ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ0-0ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠ
22/04ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠ1-5ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠ
22/04ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ1-1ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
22/04ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑ1-1ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ
29/04ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 0-1ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠ
29/04ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠ0-1ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
30/04ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ0-1ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑ
06/05ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑ1-1ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
06/05ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠ3-0ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
07/05ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 1-2ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠ
13/05ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ2-0ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠ
14/05ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ1-0ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ
14/05ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑ0-4ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠ
21/05ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 5-1ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
21/05ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠ0-3ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
21/05ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠ3-4ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑ
ΚΥΠΡΟΣ : Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ : ΠΛΕΪΟΦ : ΟΜΙΛΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ : Συνολικά
#ΟμάδαΒΑΓΝΙΗΓΥ-ΓΚ
1 ΑΠΟΕΛ8036248477 - 24
2 AEK ΛΑΡΝΑΚΑΣ76362210466 - 28
3 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ73362110571 - 30
4 AE ΛΕΜΕΣΟΥ6636199853 - 36
5 ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ57361761368 - 57
6 ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ473612111348 - 41
Προκρ. Ch. LeagueΠροκρ. Europa League
Πρόγραμμα αγώνων
Ημερ.ΓηπεδούχοςΣκορΦιλοξενούμενη 
11/03AE ΛΕΜΕΣΟΥ1-1ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕ
12/03ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ0-1ΑΠΟΕΛ
13/03AEK ΛΑΡΝΑΚΑΣ1-1ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚ
18/03ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕ3-2AEK ΛΑΡΝΑΚΑΣ
18/03ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚ2-0ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ
20/03ΑΠΟΕΛ2-0AE ΛΕΜΕΣΟΥ
01/04AEK ΛΑΡΝΑΚΑΣ2-1ΑΠΟΕΛ
02/04ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚ0-2ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕ
02/04ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ0-1AE ΛΕΜΕΣΟΥ
08/04ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ3-1ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕ
09/04AE ΛΕΜΕΣΟΥ2-1AEK ΛΑΡΝΑΚΑΣ
09/04ΑΠΟΕΛ1-0ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚ
12/04AEK ΛΑΡΝΑΚΑΣ1-0ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ
12/04ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚ2-1AE ΛΕΜΕΣΟΥ
13/04ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕ1-0ΑΠΟΕΛ
22/04ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚ1-2AEK ΛΑΡΝΑΚΑΣ
23/04ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕ1-1AE ΛΕΜΕΣΟΥ
23/04ΑΠΟΕΛ1-1ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ
29/04ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ4-3ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚ
30/04AE ΛΕΜΕΣΟΥ1-4ΑΠΟΕΛ
30/04AEK ΛΑΡΝΑΚΑΣ1-0ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕ
07/05ΑΠΟΕΛ0-0AEK ΛΑΡΝΑΚΑΣ
07/05ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕ3-0ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚ
08/05AE ΛΕΜΕΣΟΥ2-0ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ
13/05ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚ1-3ΑΠΟΕΛ
13/05AEK ΛΑΡΝΑΚΑΣ1-1AE ΛΕΜΕΣΟΥ
14/05ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕ1-1ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ
20/05ΑΠΟΕΛ2-2ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕ
20/05ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ0-1AEK ΛΑΡΝΑΚΑΣ
21/05AE ΛΕΜΕΣΟΥ3-2ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚ
Συνολικά
#ΟμάδαΒΑΓΝΙΗΓΥ-ΓΚ
1ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ1043104 - 1
2AEK ΛΑΡΝΑΚΑΣ943019 - 5
3ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ742116 - 3
4ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ632018 - 5
5AE ΛΕΜΕΣΟΥ632012 - 1
6ΑΛΚΗ ΟΡΟΚΛΙΝΗ541215 - 5
7ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ541213 - 4
8ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ421105 - 3
9ΠΑΦΟΣ FC431113 - 5
10ΑΠΟΕΛ321014 - 2
11ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ341035 - 5
12ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ240224 - 10
13ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ240224 - 6
14ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ030033 - 10
Play offs υποβιβασμούΥποβιβασμός
Φόρμα ομάδων
#ΟμάδαΤελευταία 8
1ΑΝΟΡΘΩΣΙΣΙΝΝΝ
2AEK ΛΑΡΝΑΚΑΣΝΝΝΗ
3ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣΙΝΗΝ
4ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣΝΗΝ
5AE ΛΕΜΕΣΟΥΝΝΗ
6ΑΛΚΗ ΟΡΟΚΛΙΝΗΝΗΙΙ
7ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣΙΗΙΝ
8ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥΙΝ
9ΠΑΦΟΣ FCΗΙΝ
10ΑΠΟΕΛΝΗ
11ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣΗΝΗΗ
12ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑΙΙΗΗ
13ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥΗΙΗΙ
14ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥΗΗΗ
Επόμενα προγραμματισμένα παιχνίδια
Ημερ.ΓηπεδούχοςΏραΦιλοξενούμενη
22/09ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ19:00ΑΠΟΕΛ
23/09ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙ18:00ΑΛΚΗ ΟΡΟΚΛΙΝΗ
23/09AE ΛΕΜΕΣΟΥ19:00ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ
23/09ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ20:00AEK ΛΑΡΝΑΚΑΣ
24/09ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ18:00ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
24/09ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚ18:00ΠΑΦΟΣ FC
25/09ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ19:00ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ
Τελευταία αποτελέσματα
Ημερ.ΓηπεδούχοςΣκορΦιλοξενούμενη
20/09ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙ5-2AEK ΛΑΡΝΑΚΑΣ
18/09ΑΠΟΕΛ0-1ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ
18/09ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ4-2ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
17/09ΑΛΚΗ ΟΡΟΚΛΙΝΗ3-3ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
17/09ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ4-1ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
16/09AEK ΛΑΡΝΑΚΑΣ1-0AE ΛΕΜΕΣΟΥ
16/09ΠΑΦΟΣ FC2-1ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙ
Interwetten
Interwetten